massage slider

Bylinná terapia

Exkluzívny originál koncept wellness salónu Nefrit Jedinečné ošetrenia, ktoré nájdete len u nás.

Je veľa druhov masáži ale za prítomnosti vône byliniek je masáž oveľa príjemnejšia! Ich skvelé účinky sa Vám masážou cez pokožku dostanú do tela a Vy budete postupne pociťovať ich pôsobenie ako úľavu bolestivých svalov, problematickej oblasti krčnej a driekovej chrbtice alebo uvoľnenie zablokovanej časti chrbta či pohybového ústrojenstva. Maximálny relax s liečivými účinkami, to je bylinná terapia, ktorú Vám teraz ponúkame vo Wellness salóne NEFRIT.

Bylinná masáž s použitím bylinnej tinktúry

Bylinková masáž zahŕňa 30 minútové blahodárne masírovanie chrbta, alebo nôh klasickou metódou ale s použitím bylinného masážneho oleja. Liečivé oleje obsahujú výťažky z rastlín ako praslička roľná, levanduľa, harmanček a šalvia lekárska. Oleje sú prevoňané badiánom a škoricou, ktoré nabudia vaše zmysly . Silný účinok týchto rastlín posobí uvolňujúco a tiež protizápalovo. Navodzujú uvoľnenie bolestivých svalov a blokády medzistavcových platničiek. Po dokladnom premasírovaní tela dochádza k uvoľneniu pórov na pokožke čo je najvhodnejšie na aplikáciu liečivej tinktúry z prasličky a kostihoja lekárskeho.

Chladivá tinktúra z prasličky a kostihoja lekárskeho prechádza do tkanív, krvou sa dostáva do celého organizmu a začína rýchlo účinkovať, najma na bolestivých miestach. Tinktúra sa nanáša na telo jemným postrekom a vtiera sa do pokožky po dobu 10 tich minút až sa celkom vstrebe do tela. Chvíľkové chladenie posobí osviežujúco, no po niekoľkých minútach nastáva prehriatie. Touto bylinnou terapiou si preliečite svoje telo z vonku aj z vnútra.

Liečivé účinky týchto rastlín pôsobia blahodárne na:

  • medzistavcové platničky, reumu a dnu, bolesti kĺbov, bolesti chrbtice, natiahnuté svaly a šľachy, poškodené tkanivo, vykĺbeniny
  • utišujú bolesti a zápaly šľachových púzdier, kŕčových žíl,
  • podporujú prekrvnenie nôh,
  • majú protizápalové účinky,
  • zmierňujú únavu i migrénu,
  • pôsobia antibioticky,
  • uvoľňujú spazmy a kŕče svalstva

Bylinné mešce

Vyskúšajte indickú masáž bylinnými mešcami – SARAWANGADHARA

Je jednou z najstarších liečebných metód. Pochádza z Indie, prvé počiatky sú zaznamenané pred 5000 rokmi a používa sa dodnes

Je to prírodná, bylinné silice uvoľňujúca, výnimočne účinná ajurvédska procedúra. Sila bylín rozprúdi metabolickú premenu, nabudí spomalený krvný obeh, urýchli regeneráciu všetkých tkanív, šliach, svalov i vnútorných orgánov… doslova na bunečnej úrovni. Procedúra má silný očistný účinok, ktoré spôsobuje hromadné uvoľňovanie toxínov. Ak máte pocit, že vaše telo je ťažké, slabé, unavené, malátne, nespokojné… sarawangadhara je pre Vás vhodná ajurvédska masážna procedúra. Zabudnete na starosti bežného dňa – teplo a bylinné výpary Vás uvoľnia a odoberú z Vás všetko napätie.

Perlička na záver je nádherná uvoľňujúca sa vôňa byliniek, ktorá vás bude sprevádzať dom konca dna a samätovo hebká pokožka, vďaka mešcom, ktoré pri masáži pôsobia ako peeling a odstraňujú aj odumreté bunky z pokožky.

Je to nádherná ukludňujúca masáž, vhodná pre mužov i ženy, ktorí majú radi sviežu a čistú pleť.

Tato masáž napomáhá odstraňovat z tela toxiny

  • zlepšuje krvný obeh, trávenie
  • pomáha pri zápche
  • zvláčšňuje pokožku a celkovo omladzuje

Zaoberá sa telesným, duševným aj duchovným zdravím a harmóniou. Často sa preto nazýva „matkou medicíny“ Z bylinných vrecúšok sa pri nahriati uvolňuje príjemná vôna, pohládza zmysly a preniká do dýchacích ciest. Mešce pôsobia po priložení na telo do hĺbky , nahrievajú stuhnuté svaly a kĺby , čím uvoľňujú svalovú bolesť a stuhnutosť, taktiež odstraňujú odumreté bunky , regenerujú povzbudzujú látkovú výmenu. Je to revitalizujúca, harmonizujúca relaxačná masáž. Fyzicky pomáha všetkým systémom tela- imunitnému, dýchaciemu, nervovému, endokrinnému, pohybovému, tráviacemu, taktiež lymfatickému a krvného obehu.

Cieľom ajurvédy je prečistiť organizmus a dostať človeka do harmonickému stavu.

 

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0) 904 616 468

Adresa

Štúrová 1
010 01, Žilina

Otváracie hodiny

Pondelok - Sobota na objednávku
Nedeľa zatvorené