massage slider

Medová masáž

Medová masáž silne oživuje celý organizmus a dnes sa úspešne využíva ako súčasť relaxačných procedúr. Med viaže vlhkosť a svojim zložením vyživuje pokožku, vďaka čomu je potom zamatovohebká a čerstvá. Táto stará metóda posilňovania reflexných zón chrbta uvoľňuje aj duševné napätie, pričom využíva zdraviu prospešné účinky medu a kompresné masérske hmaty. Sila včelieho medu pôsobí cez pokožku na organizmus prostredníctvom pumpovacích pohybov rúk. Najskôr sa z hĺbky telesných tkanív vysajú usadeniny a jedy a po tejto očiste sa organizmu dodajú účinné látky z medu. Med svojím detoxikačným pôsobením oslobodzuje celý náš organizmus od usadenín, ktoré sme si doteraz „nazbierali“ – zo životného prostredia, potravy či liekov.

Priebeh masáže

Pri „sladkej“ masáži ležíte na bruchu, masér vám potrie chrbát tekutým medom a potom ho špeciálnou technikou vmasíruje do tela. Med vplyvom napätia a podtlaku vyťahuje z tela škodlivé látky, hustne a sfarbí sa. Pri masáži sa „vyplavujú“ na povrch kože vo forme šedej žuvačkovitej hmoty, ktorú masér odstráni vlhkým uterákom alebo papierovým obrúskom. Naozaj sa nemusíte obávať, že z masáže odídete ulepení. Teplý lesný med počas masáže dokonale prehreje a uvoľní svaly pozdĺž drieku. Navyše minerály v mede pokožku vyživujú a zároveň pôsobia ako peeling – zjemňujú ju a hydratujú.

Blahodárne účinky

Medová masáž je vlastne komplexný liečiteľský postup, pri ktorom pôsobí naraz niekoľko rôznych spôsobov liečenia. Medová hmota obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu. Vďaka tomu sa odstránia staré usadeniny a jedy až z hĺbky tkaniva okolo celej chrbtice, kde sa nachádzajú najdôležitejšie nervové zakončenia, ktoré ovplyvňujú väčšinu orgánov v tele. Pri ochorení orgánov sa medová masáž môže dokonca spolupodieľať na zlepšení ich stavu. Medová masáž umožňuje uvoľňovať toxíny z tela. Ak ich totiž nestíhajú vylučovať naše vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka), trápi nás senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa naša imunita, čo vyvoláva chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby… Pomocou stimulácie reflexných zón sa však touto masážou dajú priaznivo ovplyvňovať aj vnútorné orgány v tele. Medová masáž je účinná ako prostriedok na oživenie organizmu vyčerpaného stresom a nezdravým životným štýlom. Je vhodná pri vyčerpaní, nervových poruchách, aj pri vysokom veku. Odporúča sa ľuďom, ktorí trpia ochoreniami kĺbov alebo reumatizmom. Pomôže pri problémoch s nespavosťou, bolesťami hlavy alebo tráviacimi problémami. Ak však máte alergiu na med, veľmi citlivú pokožku alebo rany a odreniny na tele, medová masáž sa neodporúča!

 

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0) 904 616 468

Adresa

Štúrová 1
010 01, Žilina

Otváracie hodiny

Pondelok - Sobota na objednávku
Nedeľa zatvorené